RSS

Tag Archives: Fustana te Bukur

New York Fashion Week (foto)


Java e modës në New York me 10 shtator 2013
Koleksioni Pranverë/Verë 2014 nga Reuters
Klikoni ne Foto, për shikim më të mirë

 
Leave a comment

Posted by on September 11, 2013 in News

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Kanë, Asia Argento tregon gishtin e mesit


asia-gishti-kanePërgjatë dy javëve, Kana shndërrohet në qytetin më luksoz në botë pasi i gjithë Hollivudi “zbarkon” në Francë për festivalin më prestigjioz të filmit. 

Por, Asia Argento nuk do t’ia dijë aspak dhe në tapetin e kuq, në ditën e fundit të festivalit, i tregoi gishtin e mesit fotografëve dhe kameramanëve.

asia-gishti

Aktorja dhe regjisorja, nënë e dy fëmijëve, e bëri këtë gjest për të vënë në lojë ata VIP-a që humbin toruan nga paparacët dhe bëjnë skena të tilla.

asia-gishti1

Gjatë ditës së fundit të Festivalit të Filmit në Kanë, Asia Argento prezantoi një nga çmimet.(topchannel/tupani)asia-gishti2

 
Leave a comment

Posted by on May 27, 2013 in News

 

Tags: , , , , ,

Fustana provokues/seksi nga artistet boterore


Femrat e njohura boteror te veshura me Fustana seksi,provoukues,te krisur nder vite nga te perzgjedhur nga Reuters.
Klikoni ne foto per shikim me te mire!

 
1 Comment

Posted by on April 28, 2013 in News

 

Tags: , , , , , , , , ,

Fustana te 2013


Koleksioni i modeleve te fustanave per vitin 2013

Amy Childs

amy-childs-fustana te bukur

amy-childs-fustana te bukur 2

amy-childs-fustana te bukur 4

amy-childs-fustana te bukur 3

 

Me teper,modele shikoni KETU

 
Leave a comment

Posted by on April 18, 2013 in News

 

Tags: , , , , , , , ,

Rita Ora, një “ikonë” mode


rita elleQë kur u bë e famshme në botën e muzikës, në vitin 2012, Rita Ora ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës, duke u shndërruar në një prej këngëtareve më të njohura dhe aktive në botë. 

22-vjeçarja me origjinë kosovare, gjithashtu ka qenë në qendër të vëmendjes për stilin e saj të të veshurit, që ka ngjallur shumë debate dhe spekulime mbi atë që qëndron pas zgjedhjeve të saj.
rita1-1704
E shfaqur në koopertinën e revistës “Elle”, një prej revistave më prestigjioze të modës në botë, Rita zbuloi në një intervistë të gjatë, se shumica e zgjedhjeve janë krejtësisht personale.

rita2-1704

Sipas Ritës, një prej gjërave që e bezdis më shumë në jetë, janë këshillat e njerëzve të tjerë për mënyrën se si duhet të vishet.

rita3-1704

Ndërkohë, vetë koopertina e “Elle” mund të radhitet si një prej sukseve më spektakolarë të Orës, e cila gjithmonë e më shumë po fiton peshë edhe në botën e modës, veç asaj të muzikore.(tch,tupani)

rita4-1704

 
Leave a comment

Posted by on April 18, 2013 in News

 

Tags: , , , , ,

Beyonce Vogue Fotot


Kane rrjedh fotot e Beyonces per revisten Vogue,per muajin mars,dhe mund ti shikoni te tupani!
beyonce-vogue-2-435x580

beyonce-vogue-3-435x580

beyonce-vogue-5-580x435

beyonce-vogue-6-435x580

beyonce-vogue-435x580

beyonce-vogue-cover-435x580

beyonce-vogue-magazine-580x435

 
Leave a comment

Posted by on February 11, 2013 in News

 

Tags: , , ,

Kush me kon u Shoqërua në Grammy 2013 (FOTO)


Copy of 4b70d08e30f56656_161423255.xxxlarge Copy of 1fa434962c18d147_161410472.xxxlarge Copy of 65fb8df6a557e8b0_161410358.xxxlarge d098ffd0cd144a8a_161412563.xxxlarge f2aaf5b47abc8953_161406992_10.xxxlarge XCKLZga8Tunl c613d24e5828139f_161418807.xxxlarge ca532ffffab0a679_161410424.xxxlarge d4bcbb9b45ee3096_161411141_10.xxxlarge bee88796b31c2fd1_161404550.xxxlarge 161430343-jpg_055751 161428943-jpg_055748 161424791-jpg_055741 161428840-jpg_055747 161428868-jpg_055747 161423453-jpg_055740 161423277-jpg_055740 161422878-jpg_055740 161417053-jpg_055734 161418971-jpg_055736 161419416-jpg_055738 161415509-jpg_055733 161414750-jpg_061409 161412737-jpg_055733 161410462-jpg_055729 161410936-jpg_055729 161410943-jpg_055729 9907f62cd26f8a08_161415065_10.xxxlarge 5456fbfdac623b5e_161417120.xxxlarge 2979c7adb130b123_161415005_10.xxxlarge 358a1eced6ac1201_161410434.xxxlarge 854a48c1f6cf490a_161415154_10.xxxlarge 1519d2c976092b11_161419284.xxxlarge 65fb8df6a557e8b0_161410358.xxxlarge 6d86691f97d2d22b_161421362.xxxlarge 4b70d08e30f56656_161423255.xxxlarge Copy of 6d86691f97d2d22b_161421362.xxxlarge 1fa434962c18d147_161410472.xxxlarge

 
Leave a comment

Posted by on February 11, 2013 in News

 

Tags: , , ,

Gallery

Grammy 2013 Tepihu i Kuq (Fotot)


Klikoni ne foto,per me teper

 
Leave a comment

Posted by on February 11, 2013 in News

 

Tags: , , , , , , ,

Bleona me Jennifer Lopez, me fustan të njejtë


Këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti, e cila po hedh hapa të sigurt për ndërtimin e një karriere ndërkombëtare ishte e pranishme edhe në edicionin e sivjetshëm të “American Music Awards 2012”. Fotot që po publikohen sot në “Bluetooth” qarkullojnë prej një jave në portalet më të lexuara të lajmeve në Amerikë dhe komentet për shqiptaren tonë kanë qenë të gjitha fantastike. Nga ky parakalim i këngëtares në tapetin e kuq qarkullojnë edhe dy video në Youtube. Në njërën prej tyre Qereti shfaqet duke pozuar për paparacët dhe ajo çfarë na bëri përshtypje ishte fakti që të gjithë fotografët Bleonës i drejtoheshin duke i thërritur “Albania”. Ndërkohë videoja tjetër është një intervistë televizive që këngëtarja ka dhënë, në të cilën ka paralajmëruar edhe albumin e saj të parë në anglisht. Bukuroshja ka marrë komplimente nga gazetarët që e kanë intervistuar, të cilët i kanë thënë se meriton çmimin e veshjes më të mirë të evenimentit. E pyetur se cila ishte këngëtarja e saj e preferuar për këtë vit, Bleona ka cilësuar si fillim Rihanën, ndërsa për fund duke thënë me krenari se është shqiptare, ka përmendur edhe Rita Orën, të cilën e cilësoi si një nga këngëtaret më premtuese në industrinë e muzikës.

XING ME JENNIFER LOPEZ
Ndonëse në portalet e huaja ky fakt nuk është komentuar, “Bluetooth” ka zbuluar se Bleona ka parakaluar në tapetin e kuq me një fustan të njëjtë me atë që këngëtarja Jennifer Lopez ka parakaluar në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2011” (para 1 viti). Gjithsesi, ajo që mund të thuhet në këtë rast është se në trupin e Bleonës ky fustan duket mrekullisht bukur dhe se ajo e ka marrë atë në atelienë e stilistit Emilio Pucci.

NË TIRANË ME RITËN
Sikundër edhe e paralajmëroi në koncertin e Tiranës, i cili ishte destinacioni i fundit shqiptar i turit që mbajti ditët e fundit të verës për promovimin e singëllit të saj “Pass Out”, Bleona do të jetë e pranishme në Shqipëri me rastin e 100-vjetorit, duke performuar në të njëjtën skenë me këngëtaren e famshme shqiptare në botë, Rita Orën.(bw,tupani)

 
Leave a comment

Posted by on November 25, 2012 in News

 

Tags: , , ,

Gallery

Fustana Te Bukur


Kliko ne Foto për shikim me  te mire

Me teper Fustana,kliko KETU

 
1 Comment

Posted by on November 3, 2012 in News

 

Tags: , , , ,

 
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 676 other followers