RSS

Harlem Shake Numer 1 ne SHBA

21 Feb

baauerVetem 21 kenge ne historine SHBA-ve qe nga viti 1958 kane arritur direkt ne vendin e pare!Nje nder to eshte edhe Harlem Shake nga dj Baauer njofton DukagjiniExtra
Tani me te gjithe e din se suksesi varet nga momenti,kjo tune eshte e qershorit te vitit te kalur,po klipet ne youtube qe po behen me kete kenge,kane ndikuar qe te shitet per 262,000 kopje dhe te arrij si risi ne vendin e pare ne TOP 100 E SHBAve.
Kenga eshte lansuar ne treg per labelin e pavarur Mad Decent dhe ende nuk ka as klip zyrtar.
Ndryshe kjo kenge eshte risi edhe ne Britani te Madhe ne vendin e 3.
Me heret ju kemi informuar edhe per mospajtimet qe ka Krijuesi i hitit Harlem Shake me verzionin me vocal te interpretuar nga Azealia Banks,me gjersisht ketu /Tupani.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 21, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: