RSS

Dortmund-Real, vritet një 19 vjeçar shqiptar

25 Apr

fushe krujeFushë Krujë: Një djalë i ri ka mbetur i vrarë në Fushë Krujë pas një sherri të ndodhur gjatë natës së lënë pas.

Sipas të dhënave paraprake, viktima i moshës 19 vjeçare është vrarë me thikë gjatë natës së lënë pas ndërsa ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Borizanë, ku pas një sherri mes dy të rinjve, njëri prej tyre ka rrëmbyer një thikë dhe ka qëlluar viktimën duke i shkaktuar vdekjen. Nga ana e policisë thuhet se viktima është identifikuar si Florian Kadiu.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur menjëherë pas ndeshjes Real Madrid-Dortmund, ndërsa mendohet se dy të rinjtë janë konfliktuar për baste sportive.

Aktualisht nga ana e uniformave blu është bërë shpallja në kërkim e autorit të ngjarjes, ndërsa vijojnë hetimet intensive për të hedhur dritë mbi gjithë sa ka ndodhur.(shqipmedia,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 25, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: