RSS

Adele me album te ri kah gjysma e 2014

26 Apr

adele-oscars-skyfall-on-stage_1Albumi I ri nga kengetarja e popullarizuar Adele,sipas informacioneve me te fundit nga shtepia diskografike Columbia,pritet te lansohet kah gjysma e vitit 2014.
Albumi i tret me radh do te jete pasardhes i albumit’21” qe ka thyer shume rekorde.
Inqizimet kan filluar kete te hene(22 prill) sipas te njejtave burime te percjellura nga revista britanike Mirror,duke shtuar se ajo eshte ne studio ne Londer duke perfunduar 4 kenge,perderisa kenget tjera do te regjistrohen ne Los Angjelos,njofton tupani.
Kenget do te jen ne stilin e saj modern jazz dhe ne stilin kengeve klasike,ka bere te ditur burimi brenda shtepis se saj diskografike.
Lansimi i albumit ne SHBA do te jete ne koordinim me lansimin e albumit te ri te kengetares Susan Boyle,te cilat ndajne se bashku te njejten shtepi diskografike.(tupani)

 
Leave a comment

Posted by on April 26, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: