RSS

Reperi shqiptar në “Bollywood Awards India” (Video)

13 May

arianit dobrajNë botën e artit njihet si Big Boy Nitti, por në fakt quhet Arianit Dobraj dhe është reperi i parë shqiptar që e shohim të nominuar me këngën e fundit në “Bollywood Awards India”.

Kënga mban titullin “Wafa” dhe është në duet me këngëtarin e njohur të huaj Shakeb Rashid.

Reperi është nga Kosova po ka vite që jeton në Belgjikë, ndërsa ka shumë këngë dhe bashkëpunime me këngëtarin e njohur amerikan Zeg-z, si dhe me shumë artistë të tjerë internacionalë.

Arianiti është martuar me një modele të njohur shqiptare në diasporë, ndërsa së shpejti pritet të sjellë hite të tjera edhe në gjuhën shqipe, ndërsa urojmë që të fitojë në Indi kënga e tij.(tribuna/tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 13, 2013 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: