RSS

“Jolie iu kthye punës 4 ditë pas operacionit”

16 May

angelina jolieMjekja që ka operuar Angelina Jolie ka zbuluar për mediat se aktorja iu kthye punës vetëm 4 ditë pas mastektomisë së dyfishtë. Doktoresha Kristi Funk, e cila operoi Jolie, tha se ajo po mendonte për filmin e saj të ardhshëm menjëherë pas operacionit. 

“Katër ditë pas mastektomisë unë u kënaqa shumë që e pashë në humor të mirë dhe gati për punë. Angelina kishte mbuluar muret e shtëpisë me planet për projektin e saj të ardhshëm kinematografik si regjisore”, deklaroi Funk.

“Mendoj se rekuperimi pas operacionit ka të bëjë shumë edhe me pritshmëritë e pacientit. Angelina priste të ishte mirë dhe aktive e për këtë arsye gjithçka ka shkuar siç duhet”, shtoi Kristi Funk.

Angelina Jolie mori vendimin për mastektominë e dyfishtë pasi kishte 87% mundësi për t’u prekur nga kanceri i gjirit.(tch,tupani)

 

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 16, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: