RSS

26 vende në finalen e Eurosong-ut, Shqipëria bie

17 May

shqiperiaNjë këngë për martesat homoseksuale dhe një tjetër e frymëzuar nga kriza në Greqi janë në mesin e këngëve që kanë arritur të plasohen në finalen e Festivalit Evropian të Këngës, e cila do të mbahet të shtunën në Malmo të Suedisë.

Kënga “Marry me” vjen nga Finlanda, ndërsa “Alcohol is free” nga Greqia.

Përveç këtyre dy vendeve, në skenën e finales do të ngjiten edhe 24 të tjera, në mesin e tyre: Armenia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Belgjika, Danimarka, Estonia, Franca, Gjeorgjia, Gjermania, Hungaria, Islanda, Irlanda, Italia, Lituania, Malta, Moldavia, Norvegjia, Rumania, Rusia, Spanja, Suedia, Holanda, Ukraina dhe Britania.

Shqipëria nuk është kualifikuar për finalen e Eurosong-ut.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 17, 2013 in News

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: