RSS

Mikro-intervista që vuri në siklet Arjan Çanin (Video)

23 May

arjan caniGazetari dhe moderatori i emisionit të mirënjohur ‘Zonë  e Lirë’, Arjan Çani ka rënë ‘pre’ e një loje nga një gazetar kosovar, që duket se e ka vënë në siklet, transmeton “Shqip”.

Pas shumë lutjesh, Çani vendos të japë një intervistë dhe pasi pret për më shumë se 15 minuta pasi gazetari është në kafe përballet me një tjetër surprizë që e lë praktikisht pa fjalë.

Pasi dëgjon prezantimin e formuluar nga gazetari kosovar, Çani e falënderon për ftesën dhe bëhet gati të flasë, por këtu mbyllet intervista, duke mos i lënë mundësi moderatorit të ‘Zonës së Lirë’ të thotë asnjë fjalë.

Autori i ‘lojës’ është gazetari nga Mitrovica, Blerim Peci, autor i emisionit ‘Vikendi RTK’, që ka dhënë edhe shpjegime për këtë ‘lojë’. Sipas tij, kjo është një ‘hakmarrje’ e vogël ndaj Çanit i cili disa herë refuzoi për të dhënë intervistë me arsyetimin se nuk ka kohë, kështu që këtë herë vetë gazetari duket se e kishte të limituar kohën. (koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 23, 2013 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: