RSS

Adrian Gaxha dhe Floriani rikthehen me “Kjo Zemer”

25 May

adrijan gaxha dhe floriani

Adrian Gaxha dhe Floriani jan rikthy me kengen me te re me titull “Kjo Zemer”.Kjo kenge eshte pasardhëse e megahitit “Ngjyra e Kyqe”,e cila beri buj shum te madhe dhe ishte nje nder kenget me te dëgjuara gjate muajve te fundit.Ngjyra e kuqe doli nga Festivali Kenga Magjike,ku ju be nje padrejtësi e madhe,duke mos e fituar çmimin e publikut edhe pse qe ne at kohe ishte kenga qy thyente rekordet e shikueshmeris ne Youtube Kjo padrejtësi vertetohej cdo dite me degjueshmeri dhe shikueshmëri,duke thyer rekorde.
Suksesi i kenges “Ngjyra e Kuqe” ngjalli reagime dhe polemika te njepasnnjeshme ne mes te kompozitoreve Adrian vs Flori duke e akuzuar dhe ofenduar njeri tjetrin deri ne skajshmëri.
Si rrjedhoj ,gjate gjasht muajve te fundit kemi pasur nje invazion te kengeve ne stilin e Ngjyres se Kuqe qe pak kush edhe po i mban mend.

Sic ishte bere e ditur Adriani e morri nen menaxhimin e tij Forianin gje qe ishte e pritshme se do te kemi bashkëpunimin e radhes te dyshes. Po cfar do te ishte aj,si do te tingelloj kenga e radhes?!
Kenga eshte ne stilin POPTranceDance me elemente Progresive si te Ngjyra e Kuqe por qe tani kemi edhe disa pjes te Gentelman.

Kenga me tekst dhe interpretim ben pjese ne ato kenget e ashtuquajtuara “Heartbreaking-Zemerthyese” te Disco muzikes se viteve te 80 ta ,kjo vërtetohet me se shumti me pjesen e Florianit e cila padyshim se eshte pjesa me e bukur e kenges Up Tempo deri tek sampli i ngjyres se kuqe (Lailila).

Duke e degjuar kengen ne tersi mund te them se sample eshte përdorur me shum per hir te identitetit te Florianit,se sa te na përngjaj ne te gjitha kenget qe jan te njëllojta te diteve te fundit,dhe kete me se miri e kan vërtetuar vet Adriani dhe Floriani me kete kenge,duke u larguar nga aj stil dhe sjellur dicka me ndryshe.

“Kjo zemer vetem per ty troket, pa ty nuk ka jete…”
Kjo Zemer- Do tua thyej zemrat kete vere kudo qe jeni
(vlersimi nga 1-10 eshte 8 nga Dukagjin Binakaj)/D.E./Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 25, 2013 in News

 

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: