RSS

Eurovisioni thyen rekord shikueshmërie

29 May

eurovizioniMë shumë se 170 milionë shikues në 36 vende kanë ndjekur Festivalin e 58-të të Eurovisionit që u mbajt në Malmo të Suedisë dhe që u fitua nga

Emmelie de Forest me këngën Only Teardropsbringing. Në 24 vende nga 36 më shumë se treçereku i popullsisë ka ndjekur dy gjysmëfinalet dhe finalen e madhe kurse në tetë vende këtë program e kanë ndjekur nga më shumë se gjysma e popullsisë.

Rritja më e madhe është regjistruar në Holandë, e cila arriti në finale për herë të parë që nga viti 2004. Këtë vit, festivali Evropian vërtetoi se është më i pëlqyer nga gratë se sa nga burrat, me një raport 57% me 43%.

Por audienca nga Shqipëria dhe vende të tjera si Kroacia, Kosova, Mali i Zi, Malta, San Marino, Sllovakia dhe Zvicra për shkak të mungesës së sistemeve të matjes së audiencës nuk janë llogaritur.

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on May 29, 2013 in News

 

Tags:

One response to “Eurovisioni thyen rekord shikueshmërie

  1. orangeamber

    May 29, 2013 at 9:39 am

    Reblogged this on pinkpig7 and commented:
    THE BRITSH ENTER, BUT NEVER WIN, SOMETIMES THE SONGS ARE NAF, SOME ARE REALLY GOOD………..

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: