RSS

Scarlett Johansson në rolin e Hillary Clinton

29 May

johansson-scarletAktualisht po xhiron skenat e filmit ‘Captain America 2’, por Scarlett Johansson mendohet se do të jetë e përzgjedhura për të interpretuar rolin e Hillary Clinton në filmin biografik ‘Rodham’. 

Aktorja 28-vjeçare ende nuk e ka siguruar këtë rol pasi në garë për të janë edhe Jessica Chastain, Amanda Seyfried dhe Reese Wistherspoon.

Filmi do të fokusohet në fazat e para të karrierës së ish-Sekretares së Shtetit të SHBA-së, kur ka qenë avokate në Uashington.

“Rodham është udhëtimi i një gruaje e cila ishte e ndarë mës dëshirave të saj personale dhe ambicies profesionale”, ka thënë skenaristi Young il-Kim për ‘Politico’ në fillim të këtij viti./ Top Channel/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 29, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: