RSS

Shqiptarja e parë në “Playboy” (Foto)

15 Jun

iris shalaAktorja dhe topmodelja 22 vjece, Iris Shala, e lindur ne Prishtine dhe qe jeton ne Graz te Austrise eshte zgjedhur per “Playmate July 2013?, titull qe e shpall revista per meshkuj “Playboy”, botimi gjerman per cdo muaj.

Irisi eshte e njohur edhe nga nje rol qe jo ka luajtur ne serialin e njohur gjerman “Anna und die Liebe” (Ana dhe dashuria). Ne Austri ajo ka fituar vendin e tete ne nje gare per topmodelen me te mire.

Ne biografine e saj shkruan se eshte e lindur me 10 gusht te vitit 1990 ne Prishtine.

Ne intervistat qe ka dhene per mediet e ndryshme austriake dhe gjermane, Irisi thote se gjithmone ka pasur nje afinitet per aktrimin. Kete e ka edhe njefare trashegimie, thote ajo, dhe zbulon se gjyshi i saj ka qene Abdurrahman Shala, nje aktor i shquar i gjenerates se pare te aktoreve te teatrit dhe te filmit ne Kosove.

Eshte me siguri shqiptarja e pare qe zgjidhet “Playmate” ne revisten e njohur per prezantimin erotik te femrave, “Playboy”.(ora,tupani)
isris shala lakuriq playboy
iris playmate

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 15, 2013 in News

 

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: