RSS

Presidenti Nishani në gjendje të rëndë, nga QSUT dërgohet në Spitalin Ushtarak

21 Jun

nishaniPresidenti i Republikës, Bujar Nishani, vetëm pak orë pas kthimit nga vizita e tij treditore në Izrael, ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore dhe është dër4guar me urgjencë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë.
Por situata e tij e rënduar ka detyruar mjekët që ta transportojnë në drejtim të Spitalit Ushtarak pak çaste më parë.
Mësohet se z.Nishani ishte duke drejtuar një mbledhje të planifikuar të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ku ishin duke u shqyrtuar disa projekt-vendime dhe propozime,raporton NOA.
Papritur Presidenti nuk është ndjerë mirë dhe një makinë është vënë në dispozicion të ngutshëm për ta dërguar në QSUT.
Disa kohë para se të zgjidhej President i Republikës, z.Bujar Nishani kishte kaluar njp hemorragji cerebrale.

Aktualisht ende nuk ka një komunikim zyrtar mbi gjendjen shëndetësore të Presidentit.(NOA/Tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 21, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: