RSS

Jon Tarifa – “We Can Make It” (feat. Mame Balla)(Video Premiera)

25 Jun

jon tarifa  we can make it
Jemi shum te kenaqur tju prezantojme Video premieren e  kenges  me te re “We Can Make It” qe ka dal sot nga albumi Free to Be per Jon Tarifen.

Kenga vjen ne  nje bashkpunim me nje artist shum te talentuar nga Senegali, Mame Balla.

Frymezimi per kete kenge ka adhur , si pasoj e jeteses ne nje vend te huaj, shum larg dhe per nje kohe te gjate, duke iu munguar shtepia e tyre (atdheu).

Te dy se  bashku e kan shkruar kete kenge si nje dedikim special per vendelindjet e tyre  (Shqiperin dhe Senegalin).

Shijoni tingujt verore te kenges “We Can Make It”(Tupani)

 

Albumin nga Jon Tarifa “Free To Be” Mund ta bleni ketu
jon tarifa

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 25, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: