RSS

HRW mirëpret shpjegimin e Jennifer Lopezit

02 Jul

jennifer lopezOrganizata Human Rights Watch ka mirëpritur deklaratën e këngëtares amerikane, Jennifer Lopez, e cila ka thënë se nuk do të performonte për presidentin turkmen, Gurbanguly Berdymukhamedov, po të dinte se në Turkmenistan ka shkelje të të drejtave të njeriut.

Zëvendësdrejtori për Evropën dhe Azinë Qendrore në HRW, Rachel Denber, ka vlerësuar shpjegimin e Lopezit, por ka thënë se verifikimi i vendit do të ishte i lehtë, përfshirë edhe një kërkim të shpejtë në Google.

Lopez ka kënduar për udhëheqësin turkmen në festën e ditëlindjes së tij, të shtunën mbrëma në Turkmenistan.(rel.tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 2, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: