RSS

Naughty Boy ”Hotel Cabana” (Official Album Cover & Tracklista)

09 Jul

”Hotel Cabana” është  Albumi  debutues nga  këngëtari  dhe producenti britanik   Shahid Khan i njohur më mirë me emrin e tij si Naughty Boy.Ky Album eshte   planifikuar për të dalë më 2 shtator 2013 ,Nga ky Album jan lansuar dy kenge deri me tani  njera eshte  “Wonder”, e cila arriti numrin dhjetë në Britani, dhe tjetra   numrin -1  hiti i quajter “La La La”. Ndersa Singeli  i  tretë që do te lansohet është  “Lifted”, e cila eshte ne bashkpunim me kengetaren e famshme Emeli Sandé  ,Kjo kenge do te lansohet  më 19 gusht ,/Tupani /HK

Tracklist:

 1. “Act I” (feat. George The Poet)
 2. “Welcome to Cabana” (feat. Emeli Sandé & Tinie Tempah)
 3. “Wonder” (feat. Emeli Sandé)
 4. “Think About It” (feat. Wiz Khalifa & Ella Eyre)
 5. “Hollywood” (feat. Gabrielle)
 6. “Act II” (feat. George The Poet)
 7. “La La La” (feat. Sam Smith)
 8. “One Way” (feat. Mic Righteous & Maiday)
 9. “Pluto” (feat. Emeli Sandé & Wretch 32)
 10. “So Strong” (feat. Chasing Grace)
 11. “No One’s Here to Sleep” (feat. Bastille)
 12. “Lifted” (feat. Emeli Sandé)
 13. “Top Floor” (feat. Ed Sheeran)
 14. “Epilogue” (feat. George The Poet)

 

Deluxe Version

 1. “Never Be Your Woman” (feat. Wiley & Emeli Sandé)
 2. “Daddy” (Ifan Dafydd Remix) [feat. Emeli Sandé]
 3. “Get Lucky” (featuring Tankia)
 4. “Lifted” (Remix) [feat. Emeli Sandé & Professor Green]Image
Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 9, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: