RSS

James Blunt : Albumi i ri ‘Moon Landing’ lansohet me 21 tetor 2013

16 Jul

James Blunt me ne fund ka ka njoftuar planet për lansimin e Albumit te tij dhe te shum-pritur  qe titullohet ‘Moon Landing’  

Këngëtar-kompozitori  do të lansoj Albumin e katert ‘Moon Landing’  më 21 tetor 2013 .Albumi është prodhuar nga Tom Rothrock (Moby, Foo Fighters), i cili më parë ka punuar me Blunt për albumin e tij  ‘Back To Bedlam’

“Ky është një album shumë më personale, dhe gjithashtu  bazohet  ne te kaluaren ” “Është për mua dhe Tom-in , producentin , ku e gjith historia filloi   dhe ku jemi tani. tha Blunt. 

James Blunt ka zbuluar edhe nje video për mbledhjen e albumit te tij te ardhshm, e cila përmban edhe nje pjese te kenges qe vjen se shpejti. shikone me poshte /Tupani/hk
Image

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 16, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: