RSS

Britania pret të shohë princin më të ri

23 Jul

britaniaBritania po pret me padurim për të parë djalin e porsalindur të Princit William dhe gruas së tij Kate.

Pallati Kesington tha se djali është lindur të hënën në 16h24 sipas orës së Londrës dhe se peshon 3.8 kilogram.

Kate dhe beba, u tha se janë në gjende të mirë.

I porsalinduri është tani trashëgimtari i tretë me radhë për fronin britajik, pas princave Charles dhe William.

31 vjeçarja Dukesha e Kembrixhit, dhe beba kanë kaluar natën në spital, ndërsa pritet të largohen të martën në mëngjes.

Në një deklaratë për medie princi William tha se “Ne nuk mund të jemi më të lumtur”.

Princi Charles that se është “i ngazëllyer”, kurse kryeministri David Cameron e quajti lindjen e princit të ri si “një moment të rëndësishëm” për jetën kombëtare të britanikëve.

Presidenti amerikan Barack Obama ka uruar në emër të Shteteve të Bashkuara këtë ngjarje “të gëzueshme”.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 23, 2013 in News

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: