RSS

MJ s’ështe përgjegjës për vdekjen e tij, thotë e ëma

23 Jul

jackson michaelIsh-mbretit i popit Michael Jackson nuk ishte përgjegjës për vdekjen e tij, thotë e ëma e tij Katherine Jackson gjatë marrjes në pyetje të hënën në një gjykatë të Los Angjelos.

Tetëdhjetëetre vjeçarja Jackson pretendon se promoteri i koncerteve të djalit të saj ‘AEG Live’, është përgjegjës për punësimin e dr. Conrad Murray, i cili ka dhënë yllit të Thriller, medikamentin propofol, nga i cili ka vdekur Michael.

Avokatët e AEG Live, thonë se Murray është punësuar direkt nga Jackson, i cili ka kërkuar këto medikamente, dhe se kompania, sikur edhe Katherine Jackson, nuk kishin dijeni për problemet me barna që kishte këngëtari.

Jackson i tha gjykatës se ajo nuk e ka parrë kurrë djalin e saj të ketë marr medikamente dhe ka hedh poshtë mundësinë që ai të ketë pasur probleme me barna, raportoi të martën Neë York Daily News.

Sipas saj, Michael është mbështetur tek mjeku për t’i caktuar atij trajtimin me medikamente, e jo krye në veti.

“Edhe nëse ka kërkuar Michael propofol, ai [Murray] ka mundur t’i thotë jo”, tha ajo.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 23, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: