RSS

Obama më i popullarizuar se Papa, Enver Hoxhaj i 32-ti

25 Jul

obamaSipas të dhënave të studimit të portalit Twitplomacy, llogaria e presidentit amerikan Barack Obama kryeson listën përkatësisht numrin e abonentëve të regjistruar në rrjetin social Twitter.

Aktualisht në faqen e liderit amerikan janë regjistruar 34.5 milionë njerëz. Në vendin e dytë për nga popullariteti u rendit Papa Françesku – mesazhet e tij lexohen prej më shumë se 7.2 milionë njerëzve. Vendet e 3-ta dhe të 4-ta mbahen respektivisht nga presidenti dhe kryeministri i Turqisë Abdullah Gül dhe Recep Tayyip Erdogan.

Faqja e Kryeministrit rus Dimitri Medvediev ndodhet në vendin e 7-të në mesin e liderëve të botës. Në të janë regjistruar më shumë se 2.6 milionë njerëz.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj,  pohon se pas tre muaj aktiviteti në Twiter, portali Twitplomacy e ka listuar të 32-tin.(koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 25, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: