RSS

51 vjet që kur Marilyn Monroe ndërroi jetë

05 Aug

MarlilynSot më 5 gusht bëhen 51 vjet që kur Marilyn Monroe ndërroi jetë nga një mbidozë ilaçesh në moshën 36 vjeçare.

Muzeu i Hollywood në Los Angeles është shtëpia e grumbullimeve më të mëdha të botës të relikeve në nderë të yllit dhe fansat nga e gjithë bota dynden për të shijuar një pjesë të magjisë së stilit të saj të vjetër.

Pjesa më e rëndësishme e koleksionit është fustani të cilin ajo e kishte veshur për të argëtuar trupat amerikane në Kore në vitin 1954 derisa ishte në muaj të mjaltit me yllin e bejsbollit Joe DiMaggio.

“Ne e quajtëm atë fustan të miliona dollarëve por në të vërtetë ai është më me vlerë se kaq”, ka thënë Presidentja e Muzeut ,Donelle Dadigan.

“Kur sollën fustanin këtu, me roje të armatosura nëse mund të besoni, dhe kur ne e hapëm e ndjemë prezencën e saj në ajër dhe mund të nuhasnim parfumin e saj të preferuar “Chanel No 5”, tregon Dadigan.(kp,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 5, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: