RSS

Bosi i Amazon blen “Washington Post” për 250 mln USD

06 Aug

jeff bezosThemeluesi i faqës së internetit, amazon.com, Jeff Bezos do ta blejë gazetën amerikane, Washington Post, dhe disa gazeta të tjera për një shumë që raportohet se arrin 250 milionë dollarë.

Lajmi është bërë i ditur nga Washington Post Co. të hënën.

Bezos është duke e blerë gazetën si individ dhe se amazon.com nuk është e përfshirë.

Udhëheqësi i “Washington Postit”, Donald Graham ka thënë se “Jeff Bezos është i sprovuar si gjeni i teknologjisë dhe biznesit, çasja e tij afatgjate dhe mirësjellja personale e bëjnë atë një pronar unik të mirë të gazetës”.

Përmes një komunikate, Bezos ka thënë se ai e kupton rolin kritik të gazetës në Washington dhe ka thënë se vlerat e saj nuk do të ndryshojnë.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 6, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: