RSS

Në Vietnam babë e bir kanë jetuar 40 vjet në xhungël

09 Aug

xhungelNë xhunglat e pjesës qendrore të Vietnamit u gjet një burrë, i cili që prej 40 vjetësh jetonte me djalin e tij në mënyrë krejtësisht të izoluar nga qytetërimi, transmeton ZR njoftimin që   mediat vietnameze e publikuan të enjten.

Vietnamezi 82-vjeçar dhe djali i tij 41-vjeçar u zhdukën pa gjurmë në vitin 1973, para përfundimit të Luftës së Vietnamit. Fshati në të cilin ata jetonin u bombardua nga avionët e Forcave Ushtarake Ajrore të SHBA-së, çka bëri që shtëpia e tyre të shkatërrohej dhe të gjithë pjesëtarët e tjerë të familjes të vriteshin.

Të dy ata janë pak a shumë në gjendje të komunikojnë. 82-vjeçari u shpreh lirisht në një nga dialektet vietnameze, ndërsa djali i tij di vetëm fare pak fjalë.(koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 9, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: