RSS

Tuna kapet duke kopjuar këngëtaren amerikane

12 Aug

tuna_kopjonKëngëtarja nga Shkupi, Tuna, për dy vite radhazi vazhdon të jetë, më e përfolura dhe më e dëgjuara në skenën muzikore shqiptare. Ajo vitin e kaluar u bë hit me prekjen që i bënte “zogut” në këngën “I asaj”.

Ndërsa aktualisht ka shkelur të gjithë konkurrentët e saj me këngën “Fenix”, që gjithashtu në qendër ka “zogun”, transmeton gazeta Shekulli.

Por sado që ajo mundohet të del më origjinale, nga këngëtarët e tjerë të skenës shqip të muzikës, edhe ajo ka kopjuar, bile deri në detaje.

Veshja karakteristike në këngën e saj të fundit, del të jetë e kopjuar nga një pop këngëtare amerikane. Bëhet fjalë për Cecelia Marie, e njohur ndryshe si Cece Frey, e cila u rendit e 6-ta në X Factor USA, sezoni i II-të.(ina,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 12, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: