RSS

Vritet shqiptari i tretë nga Maqedonia në luftën në Siri

12 Aug

siriNë Siri vritet edhe një shqiptar i Maqedonisë

Një shqiptar nga Shkupi është vrarë këtyre ditëve në luftën mes forcave qeveritare dhe opozitës në Siri.

Siç raportojnë mediat në Shkup, bëhet fjalë për Nimetulla Imerin, 38 vjeç, nga fshati Gërçec i Shkupit.

Ai ka luftuar përkrah forcave opozitare në përleshjet me ushtrinë e regjimit të Bashar al-Assadit.

Para një jave, në Siri është vrarë Sami Abdullahu nga Shkupi, ndërsa një muaj më parë Rasim Zeqiri nga Bellovishta e Gostivarit, raporton INA.(rel,tupani)

 
Leave a comment

Posted by on August 12, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: