RSS

Arrestohet Miguel, fitues i Grammy-it

16 Aug

miguelKëngëtari i zhanrit R&B, Miguel është arrestuar në Los Angeles me dyshimin për vozitje në gjendje të dehur, raporton agjencia amerikane e lajmeve, AP.

Zëdhënësja e Patrolluës së Autoudhës së Kalifornisë, ka thënë se 27 vjeçari është nxjerrë nga vetura e tij, BMË X6 pak pas orës 2 të mëngjesit të enjtën për vozitje të shpejtë.

Ajo ka thënë se njësitet patrulluese kanë zbatuar edhe një testim për sasinë e alkoolit dhe rezultatet kanë treguar se niveli i alkoolit në gjakun e tij ka qenë 0.10 përqind.

Niveli i lejuar në këtë shtet është 0.08 përqind.

Miguel, në fillim të këtij viti e ka fituar çmimin Grammy për këngën e tij,”Adorn”.

Ai gjithashtu e ka një duet me këngëtaren e njohur botërore, Mariah Carey në këngën, “Beautiful”
Emri i vërtetë i këngëtarit është, Miguel Jontel Pimentel.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 16, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: