RSS

I dashuri i Ritës, DJ më i paguar në botë

16 Aug

rita_ora_dhe_calvin_harrisDj Calvin Harris, është emëruar si DJ më i paguar në botë sipas Forbes, pasi ka fituar plot 46 milionë dollarë gjatë vitit të kaluar.
Redaktorët e revistës Forbes i kanë vlerësuar të ardhurat e DJ-ve nga gushti i vitit 2012 deri në gushtin e vitit 2013, dhe skocezi ka përfunduar i pari në listë.

Harris, i cili tashmë disa muaj është në lidhje me këngëtaren kosovare Rita Ora, ka performuar në më shumë se 100 ngjarje muzikore me një fitim prej 46 milionë dollarësh.

Ylli holandez Tiesto është rreshtuar i dyti me 32 milionë dollarë, derisa francezi David Guetta, i treti me 30 milionë.

Suedezët House Mafia dhe Deadmau5 kanë mbyllur top pesëshin me 25 milion dollarë, respektivisht 21 –milionë dollarë të fituar gjatë vitit të kaluar.

Në mesin e DJ-ve dhe producentëve të tjerë në listë janë përfshirë edhe Avicii, Afrojack, Skrillex dhe Steve Aoki. /Telegrafi/Tupani

 
Leave a comment

Posted by on August 16, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: