RSS

“Januzaj, thuaj ‘po’ Shqipërisë”, fushata që preku babain e Adnanit

16 Aug

adnan jonuzajNuk ishte parë kurrë një fushatë e tillë. Slogani “Adnan Januzaj, thuaj ‘po’ Shqipërisë” ka angazhuar mijëra shqiptarë anembanë botës. Secili sipas mënyrës së tij, në rrjetin social “Facebook” dhe jo vetëm, i kërkon mesfushorit-sulmues të Mançester Junajtid, Adnan Januzaj, t’i bashkohet ekipit kombëtar shqiptar. I pari që e nisi këtë fushatë ishte kapiteni Lorik Cana, i cili publikisht deklaroi: “Januzaj, hajde vishu kuqezi!” Menjëherë pas kësaj thirrjeje, mijëra shqiptarë i kanë kërkuar talentit 18-vjeçar të zgjedhë Shqipërinë për të luajtur me kombëtaren dhe jo Belgjikën apo Anglinë.

Kjo fushatë ka prekur edhe babain e Adnanit, i cili menjëherë pasi ka lexuar mijërat e mesazheve, ka këshilluar djalin e tij t’i bashkohet ekipit kombëtar shqiptar. Vetë protagonisti në fjalë nuk është shprehur në lidhje me të ardhmen. Trajneri De Biazi ka pohuar se kjo çështje është delikate dhe trajtuar mirë, pasi do të ishte mëkat të humbej një talent i tillë. Ndoshta në fillim të shtatorit Januzajt do t’i bëhet ftesa zyrtare për t’u bashkuar me Shqipërinë, ose të përgatitet terreni për në tetor, dy ndeshjet finalizuese për Eliminatoret e Botërorit.(shqipmedia/tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 16, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: