RSS

Zvicra hap “kutitë” e seksit

16 Aug

Më 26 gusht, do të hapen të ashtuquajturat “kutite e seksit” në lagjen Altsteten të Zyrihut.

zurich-drive-in-sex-booths1Jane disa dhoma prej druri, ku mund të qëndrojnë prostitutat. Prej hapjes së kutive të seksit nuk do të tolerohen me vajzat apo gratë gjysmë të zhveshura në trotuare që tërheqin klientet dhe u shërbejnë atyre në sy të publikut.

Kutite do të qendrojne të hapura prej ores 19.00 të mbremjës, deri në oren 5 të mëngjësit dhe do të vëzhgohen me kamera.

Të kënaqur prej kësaj zgjidhje janë banoret e zonës Sihlquai, të cilët për një kohë të gjatë janë përballur me prostitucionin.

Projekti, qe ndjek modelin e Utrehtit, Esenit dhe Kelnit, nga njera ane kerkon te permiresoje kushtet e punes se vajzave dhe nga ana tjeter te ule shqetesimet per banoret.

Në Zvicer, prostitucioni nuk eshte i paligjshem dhe vajzat qe vijne nga vendet e lindjes nuk mund te akuzohen per punen qe kryejne.

Vetem ne rast abuzimi, mund te nderhyjne forcat e rendit. Kostoja e Kutise se Seksit eshte 2.4 milione franga zviceriane e barabarte kjo me gati 2 milione euro. / Top Channel/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 16, 2013 in News

 

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: