RSS

Zvicër, policia i konfiskon makinën shqiptarit për shkak shpejtësisë

27 Aug

makinaPolicia zvicerane i ka konfiskuar makinën një të riu shqiptar për shkak të shpejtësisë së madhe, njoftoi “Presheva Jone”.

Siç mësohet 24 vjeçari ka shkelur makinën mbi 111 km/h në fshatin Dulliken (SO), aty ku shpejtësia ishte e kufizuar deri në 50 km/h.

Policia zvicerane theksoi se makina është konfiskuar dhe se priten edhe masa të tjera ndëshkimore ndaj vozitësit të kësaj makine, i cili nuk ka respektuar rregullat e komunikacionit, por edhe ka rrezikuar banorët e këtij vendbanimi. (INA/Tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 27, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: