RSS

Lakuriqësia e Cyrus, prindërit të irrituar

28 Aug

miley-2708Paraqitja ekstravagante e Miley Cyrus në mbrëmjen e “MTV Awards” ngjalli pakënaqësi të mëdha nga një grup prindërish amerikanë, që ngritën zyrtarisht një padi kundër kanalit që transmetoi ceremoninë.

Cyrus, e vlerësuar më parë gjatë vitit si femra më tërheqëse në botë nga revista erotike “Maxim” performoi e veshur vetëm me mbathje dhe reçipeta, së bashku me këngëtarin Robin Thicke.

Sipas grupit të prindëvre, një shfaqje e tillë duhet të ishte paralajmëruar nga televizioni si e papërshtatshme të gjithë të miturit nën 14-vjeç.

“Është absolutisht e qartë. MTV bëri një zgjedhje marketingu, duke i shpërndarë material vetëm për të rritur të miturve, nën preteksin e përmbajtjes së panjohur të ceremonisë”, akuzoi një prej anëtarëve të bordit të kësaj shoqate.

“MTV vazhdon të shfrytyëzojë seksualisht vajzat e reja, për të promovuar akte që përfshijnë kërcimet sugjestionuese, me bikini shumëngjyrëshe. Si mund të jetë e përshtatshme ajo pamje për Miley, një ish-idhull për të gjithë brezin e adoleshentëve?”, shtoi përfaqësuesi i bordit prindëror.
/ Top Channel/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 28, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: