RSS

UEFA – ekipit të Kazakistanit:Mos prejë më dhen para ndeshjeve

29 Aug

uefa
Ekipi kampion në futboll i Kazakistanit, Shakhtar Karagandy është kërcënuar nga UEFA se mund të përballet me masa disiplinore nëse vazhdon të “masakrojë” dhen para lojrave evropiane.

Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate të UEFA-s, raporton Reuters.

“Departamenti i garave të UEFA-s i ka shkruar FC Shakhter Karagandy dhe i ka informuar ata se prerja e kafshëve nuk është e pranueshme në apo përreth garave tona dhe se klubi do të përballet me sanksione nëse kjo vazhdon të ndodh prap”, thuhet në komunikatën e trupit qeverisës të futbollit evropian.(rel.tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 29, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: