RSS

Katy Perry “Prism” (Album Cover & TrackLista)

06 Sep

Katy Perry është e gatshme që të pushtoj  botën me albumin e shumë -pritur  te saj të titulluar ” Prism “, Ky Album  është planifikuar për të dalë në  shitje dixhitale  më 22 tetor ,Nderko Katy Perry sot 6 shtator zbuloi coverin e albumit dhe listen e kengeve zyrtare te cilat mund ti shikoni me poshte ,Singli i saj i pare  është  ” Roar ” qe u lansua me 12 gusht 2013/Tupani/hk

Tracklist:
“Roar”
“Legendary Lovers”
“Birthday”
“Walking On Air”
“Unconditionally”
“Dark Horse” (feat. Juicy J)
“This Is How We Do”
“International Smile”
“Ghost”
“Love Me”
“This Moment”
“Double Rainbow”
“By the Grace of God”

Deluxe Version
“Spiritual”
“It Takes Two”
“Choose Your Battles”

Katy-Perry-Prism-2013-1000x1000-LQ

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 6, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: