RSS

Policia holandeze rekruton minj

06 Sep

minjDhjetë minj ngjyrë kafe janë rekrutuar nga policia holandeze për t’iu ndihmuar ekspertëve të forenzikës për armë zjarri që përmes nuhatjes të gjejnë mbetje të të shtënave me armë.

Zëdhënësi i policisë, Ed Kraszewski, i ka thënë agjencisë së lajmeve, Reuters se minjtë e kanë nuhatjen jashtëzakonisht të zhvilluar dhe trajnohen më kollaj dhe më lirë se sa qentë.

Ekspertët thonë se në disa shtete, minjtë tashmë përdoren për të nuhatur minat tokësore.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 6, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: