RSS

Miley Cyrus “Bangerz” ( Album Cover & Tracklist)

10 Sep

Bangerz “është  albumi i katërt dhe i  shumë-pritur  nga  këngëtaria -kompozitoria  dhe aktorja Miley Cyrus,Albumi  është planifikuar për te dale  më 7 tetore ne Britani dhe nje dite me vone ne shba 8 tetor .Single i pare nga ky album eshte  “We Can’t Stop“ .Ndersa singli i saj i dyte eshte ”Wrecking Ball” Miley ka bashklpunuar me shum yje te njohur ne kete projekt  të ri 
Ndër bashkëpunimet e mundshme në album jane :French Montana, Big Sean dhe se fundi ajo ka konfirmuar se ka bashkpunuar edhe me   Britney Spears.Me poshte mund ta shikoni listen e kengeve zyrtare  dhe coverin e albumit 
Image
Nderkoh kete album mund ta degjoni se shpejti ne Radion Nr-1 vend (Dukagjini) ne kuader te emisionit Dukagji Extra qe mbahet çdo dite pune  e hene/premte ora 19:00 /20:00

Tracklist

 1. “Adore”
 2. “We Can’t Stop”
 3. “SMS” (Bangerz) [feat. Britney Spears]
 4. “4X4″ (feat. Nelly)
 5. “My Darlin” (feat. Future)
 6. “Wrecking Ball”
 7. “Love, Money, Party” (feat. Big Sean)
 8. “Get It Right”
 9. “Drive”
 10. “FU” (feat. French Montana)
 11. “Do My Thang “
 12. “Maybe You’re Right”
 13. “Someone Else”

  Deluxe Version

  1. “On My Own”
  2. “Rooting for My Baby”
  3. “Hands In the Air” (feat. Ludacris)
Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 10, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: