RSS

Ajo merr 9 milionë, minatorët asgjë

18 Sep

Minatorët të cilët kishin përjetuar agoninë prej 69 ditëve të bllokuar nën tokë, për rrëfimin e tyre nuk do të marrin asnjë cent, ndërsa Jennifer Lopez e cila ka fituar një rol në këtë film, do të fitojë 9 milionë dollarë.

Ky lajm ka shokuar, por edhe befasuar minatorët e mbijetuar. Në të vërtetë, ata nga xhirimi i filmit nuk do të fitojnë asgjë, edhe pse producentët do të shfrytëzojnë rrëfimin e tyre jetësorë, por edhe vuajtjet, për të fituar miliona dollarë.

Sipas medieve britanike, pikërisht këta minatorë më shumë se një vit pas tragjedisë, janë munduar të gjejnë punë, ndërsa tani kryesisht fitojnë duke punuar në tregje dhe mezi mbijetojnë.

Ata kishin shpresuar se së paku do të marrin ndonjë mbështetje financiare, apo të angazhohen edhe në film.

J Lo si duket nuk e ka aspak problem kur janë në pyetje milionat, pasi muajin e kaluar është kritikuar ashpër për koncertin e mbajtur në Kazakistan për presidentin e vendit i cili njihet si diktator.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 18, 2013 in News

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: