RSS

Austri: Gjuetari vrasës gjindet i vdekur

18 Sep

austriPolicia në Austri e ka gjetur trupin e personit që dyshohet se ka vrarë katër persona.

Trupi i djegur është gjetur të mërkurën në një fermë ku ka jetuar ky person, 90 kilometra në perëndim të Vjenës, pasi forcat speciale të policisë e kanë bastisur ndërtesën.

Rasti ka filluar të hënën kur oficerët policorë kanë bërë përpjekje për ta arrestuar të dyshuarin, Alois Huber, me dyshimin e kryerjës së gjuetisë pa leje.

Ai i ka sulmuar policët me armë zjarri duke lënduar për vdekje një prej policëve, si dhe e ka vrarë një prej ndihmës mjekëve që bënte përpjekje për ta shpëtuar policin.

Një oficer tjetër është lënduar gjatë sulmit.

Derisa ai arratisej, vrasësi e ka vrarë edhe një tjetër polic ndërsa e kishte marrë peng një tjetër.

Ai e ka vjedhur makinën policore duke u arratisur me policin peng.

Zyrtarët thonë se ata e kanë gjetur trupin e policit të tretë në fermën e vrasësit.

Raportohet për dyshimin se vrasësi më pas ja ka vënë vetës zjarrin.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 18, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: