RSS

Miley Cyrus per here te pare udheheq ne SHBA .Nr-1 me ‘Wrecking Ball’

18 Sep

Miley Cyrus me raketen e saj te quajter ‘Wrecking Ball’ nga pozita 22  arrin Nr -1 kete jave ne Billboard Hot 100 ,dhe ate per here te pare  ,Ajo ka shitur 477.000 kopje kete jave  .Në të kaluarën ,20 -vjeçarija  erdhi shumë afër nr.1 me kenget e saj  “We Can’t Stop”  ne nr 2 kete vit, po ashtu edhe me  “Party in the U.S.A.,”ne nr 2 ne vitin 2009 

‘Wrecking Ball’ eshte singli i saj i dyte nga albumi i ardhshem i saj qe titullohet  “Bangerz”  dhe lansohet me 8 tetor ,
Pas dy javësh ne krye te  tabelës  Katy Perry me ‘Roar’ tërhiqet në vendin e dytë  dhe Lorde me ” Royals ” mban  nr 3 ne tabele .

Top 10 Billboard Hot 100

1.Miley Cyrus – “Wrecking Ball”
2.Katy Perry – “Roar”
3.Lorde – “Royals”
4.Robin Thicke – “Blurred Lines (feat. T.I. & Pharrell)”
5.Avicii – “Wake Me Up!”
6.Jay Z – “Holy Grail (feat. Justin Timberlake)”
7.Lady Gaga – “Applause”
8.Eminem – “Berzerk”
9.Drake – “Hold On, We’re Going Home”
10.Lana Del Rey & Cedric Gervais – “Summertime Sadness”

 

 Image

 
Leave a comment

Posted by on September 18, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: