RSS

Amerikani mbante ilegalisht qindra gjarpërinjë

20 Sep

gjerperinjNjë zyrtar për kontrollimin e kafshëve mbante qindra gjarpërinjë, duke përfshirë edhe një piton 1.8 metra të Birmanisë, si pjesë të biznesit të tij ilegal, kanë njoftuar autoritetet amerikane të enjtën.

Atij i janë gjetur 850 gjarpërinjë që e kanë vlerën gjysmë milioni dollarë në një garazhën e shtëpisë së Richard Parrinello, duke e përfshirë edhe pitonin birmanez, diçka që konsiderohet ilegale në shtetin e Nju Jorkut, raporton Associated Press.

Sipas Roy Gross, shef i një organizate amerikane për të drejtat e kafshëve ka thënë se pitonët birmanez mund të rriten deri në 9 metra dhe ata janë “një aksident që pritet të ndodhë”.

Parrinello përballet me akuza të shumfishta për mbajtjen e pitonëve dhe shkeljen e kodeve të qytetit duke e udhëhequr një biznes për leje.

Gross ka thënë se pitonët janë dërguar në një zonë për ruajtjen e kafshëve në Masaçusets, ndërsa është ende e paqartë se çfarë do të ndodhë me gjarpinjët e tjerë.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 20, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: