RSS

Jack Nicholson, një përdorues i rregullt droge

20 Sep

Nicholson-JackJack Nicholson ka qenë një përdorues i rregullt droge në vitet e para të karrierës së tij. Kështu shkruhet në biografinë e aktorit të famshëm hollivudian, tashmë 76-vjeçar. 

Sipas kësaj biografie, të shkruar nga Marc Elliot, Nicholson nisi përdorimin e LSD-së në fillim të viteve ’60 dhe gjithashtu ka përdorur marijuanë dhe kokainë.

“Eksperiencat e Jack Nicholson me drogën i ndryshuan jetën atij. Pasi e provoi për herë të pare, ai mendonte se kishte parë Zotin”, shkruan Elliot.

Vetë aktori ka pranuar në intervista të mëparshme se substancat e paligjshme e kanë ndihmuar të jetë më kreativ në punën e tij./ Top Channel/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 20, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: