RSS

Jeta e natës në Siri

20 Sep

siria-djKur bie nata në Damask, shumica e njerëzve mbyllen të frikësuar në shtëpi për shkak të konfliktit që ka pushtuar këtë vend, por ka edhe nga ata që preferojnë të dalin për të shijuar jetën e natës dhe për të mbytur zhurmat e artilerisë me muzikë. 

“Vij këtu për një ndryshim atmosfere. Këtu ka gëzim”, thotë një 25-vjeçar, i cili frekuenton një klub nate në lagjen Shaalan.

“Dua të jetoj dhe nuk dua më lajme të këqia”, shton ai.

Mes performuesve në këtë klub nate, është një reper 22-vjeçar i cili thotë se populli sirian ka dëshirë të jetojë, por nuk ka frikë nga vdekja.siria-klubi

“Ne duam të kënaqemi dhe të dëfrehemi, por do të vijë një ditë që të gjithë do të vdesim. Nëse Amerika na sulmon, ushtria jonë do të na mbrojë. Njerëzit do të vazhdojnë të frekuentojnë klubet e natës me shokët apo të dashurat e tyre”, tregon reperi.

Ndërsa menaxheri i klubit thotë: “Puna po ecën mirë. Rrimë hapur deri në orën 02:00 dhe njerëzit harrojnë botën jashtë.”/ Top Channel

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 20, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: