RSS

“Miss Myslimania 2013”

20 Sep

nigerianiamissNë Xhakarta të Indonezisë u zhvillua për herë të parë konkursi i bukurisë “Miss Myslimania” ku ftohen të marrin pjesë femrat islamike nga e gjithë bota. 

Njëri prej kritereve kryesore të konkursit është që pjesëmarrëset duhet të ruajnë etikën e besimet dhe të jenë të veshura me shaminë tradicionale, pa zbuluar pjesë të trupit.

Në edicionin e parë, ky spektakël u fitua nga nigeriania Obabiyi Aishah Ajibola.

 

Por pavarësisht respektimit strikt të rregullave, klerikët më radikalë në Indonezi e kritikuan atë duke e quajtur një “konkurs prostitutash”./ Top Channel

INDONESIA-LIFESTYLE-RELIGION-MISS WORLD-ISLAM

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 20, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: