RSS

Djaloshi që Zoti i qëndisi hartën e Kosovës dhe shqiponjën në dy sytë (Video)

21 Sep

harta djaloshi

Valerian Osmani nga Fushë Kosova, është një fëmijë jashtëzakonisht i veçantë.

Në fakt atij këtë epitet ja japin dy sytë e tij. Në syrin e tij të djathtë ka një hijezim që ngjanë me hartën e Kosovën, ndërsa në të majtin një hijezim që ngjante me shqiponjën dy krenare.

Valeriani bashkë me prindërit e tij jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Prindërit e tij, fillimisht e kishin vërejtur vetëm hartën e Kosovës, por më pas edhe shqiponjën, duke ngelur të befasuar me këtë dhuratë të jashtëzakonshme që Zoti ia kishte dhënë djalit të tyre, aq më tepër për ta, të cilët si mërgimtarë, që kanë vazhdimisht mallin për atdheun. “Kur e kem vrejtë, na është duk diçka shumë interesante. Nuk dinim as ta përshkruanim.

U tregonim njerëzve, por nuk na besonin”, thotë nëna e Valerianit, në një intervistë për Klan Kosova. Mbase kjo mund të ketë një simbolikë, pasi familja e dajave të Valerianit, ka prejardhje nga Shqipëria.

“Mu edhe nëse më ofrohet që të shkojë në pushim në ndonjë vend që vlerësohet më i bukuri i botës, unë nuk e ndërroj me Shqipërinë”, thotë nëna e Valerianit./Reporteri/Zeri/Tupani.

 

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 21, 2013 in News

 

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: