RSS

Shpikësi i Viagrës, tjetër ilaç për meshkujt

24 Sep

tempeViagra ka shpëtuar shumë meshkuj nga “disfata” në shtrat dhe duket se një nga shpikësit e saj ka zbuluar një ilaç të ri që do të shtojë edhe më shumë kënaqësinë seksuale. 

Mike Wyllie, shkencëtari që ishte pjesë e stafit që zhvilloi Viagrën në vitet ’90, do të nxjerrë në treg një medikament që do të trajtojë këtë herë ejakulimin e parakohshëm.

Tempe është aprovuar nga Agjensia Europiane e Medikamenteve dhe pritet që të jetë i disponueshëm në fillim të vitit të ardhshëm.

Ejakulimi i parakohshëm është një problem që prek të paktën 1 në 4 meshkuj. Në testime, meshkujt që e përdorën këtë spraj para marrëdhënies seksuale zgjatën mesatarisht 5 herë më shumë.

Dr. Wyllie tha për ‘Daily Mail’: “Ejakulimi i parakohshëm nuk bën vetëm pacientin të ndihet keq. Ndikon edhe tek partnerja dhe mund të shkatërrojë një marrëdhënie. Unë mendoj se ky medikament mund të shpëtojë çiftet.”
/ Top Channel

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 24, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: