RSS

Jack Johnson, numër 1 në shitjen e albumeve muzikore

26 Sep

jack johnson from hereKëngëtari nga Hawaii, Jack Johnson për të katërtën herë ka arritur në pozitën numër 1 në listën e albumeve më të shitura në SHBA, derisa këngëtarja nga Zelanda e Re, Lorde i ka tejkaluar Katy Perry dhe Miley Cyrus në listën e këngëve më të shkarkuara në internet.

Deri më tash janë shitur 117 mijë kopje të albumit të Johnsonit, “From Here to Now to You”, raporton agjencia e lajmeve, Reuters.

Ky ka qenë albumi i vetëm që ka arritur të shesë më shumë 100 mijë kopje gjatë kësaj jave.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 26, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: