RSS

Adele në rolin e Dusty Springfield

28 Sep

DustyAdeleKëngëtarja Adele është në bisedime për të fituar rolin e Dusty Springfield, në filmin e ri që flet për jetën dhe veprimtarinë e ikonës së muzikës country.

Skenarin e filmit do ta bëjë David Stenn, ndërsa ngjarja bazohet në kohën kur Springfield jetonte në Memphis të Tennessee gjatë viteve të 60-ta.

Gjatë një interviste dhënë të përditshmes “Daily Mail|, producenti ekzekutiv ka deklaruar se ylli i muzikës soul është kandidatja potenciale për rol.
“Kemi një projekt të cilin mendojmë se do ta luante më së miri Adele”, shtoi producenti.(tribuna/tupani)

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on September 28, 2013 in News

 

Tags:

One response to “Adele në rolin e Dusty Springfield

  1. forumconvergenzepossibili

    September 28, 2013 at 8:33 am

    L’ha ribloggato su The law of news 2e ha commentato:
    Add your thoughts here… (optional)

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: