RSS

Dafina me “Hajde ma knej” largohet nga YouTube

28 Sep

dafina hajde ma knejProblemet e Dafines nuk kanë të ndalur.

Këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri,para ca ditësh publikoi videoklipin për këngën e saj më të re “Hajde ma knej”.Ajo u shfaq më seksi se kurrë në vidoeklipin e saj,madje disa skena të klipit u cilsuan edhe si skena të nxehta.

Për muzikën ishte përkujdesur vet këngëtarja, tekstin e kishte shkruar Arianit Palaj, ndërsa videoklipi është punuar nga “Think Creative”.
Papritmas videoklipi është zhdukur nga Youtube për shkak të ankeses së Cekic Betz për shkelje të të drejtave autoriale njofton DE.
Cilat të drejta autoriale janë shkelur?!
A është ndonjë marrëveshje e shkelur nga Dafina e cila edhe më heret është akuzuar,mbesim të shohim ditët në vazhdim.
Një është e sigurt, se kjo luftë për përfitime materiale në Youtube përmes klipeve vazhdon dhe do të vazhdoi edhe më tutje,deri sa ligji mbi të drejtat autoriale nuk funksionon ashtu sikurse në të gjitha shtetet e Evropes./Tupani
dafina zeqiri youtube

 
Leave a comment

Posted by on September 28, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: