RSS

Kinë, 2-vjeçari lind binjakun e tij

02 Oct

kinezi-shtatzeneNjë djalë 2-vjeçar nga provinca Huaxi e Kinës i është nënshtruar një operacioni për të “lindur” binjakun e tij. Xiao Feng u dërgua në spital nga prindërit e tij pasi stomaku i ishte fryrë jashtëzakonisht shumë dhe kishte probleme me frymëmarrjen.

Gjatë vizitës, doktorët zbuluan se vogëlushi mbante brenda vetes fetusin e pazhvilluar plotësisht të binjakut të tij. Menjëherë 2-vjeçari u dërgua në sallën e operacionit ku iu hoq fetusi prej 20 centimetrash nga i cili ishin formuar shtylla kurrizore dhe gjymtyrët.

Binjaku parazit do të ishte rritur normalisht dhe do të zinte 2/3 e stomakut të vogëlushit 2-vjeçar nëse nuk do të ishte hequr./ Top Channel

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 2, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: