RSS

Adobe: Vidhen numrat e kartelave bankare të rreth 3 milionë konsumatorëve

04 Oct

FB783E55-D2A2-471A-AE5F-6AAC7E3483DD_w308_r1Gjiganti Adobe ka bërë të ditur se hakerët kanë vjedhur numrat e kartelave të kreditit të rreth 3 milionë konsumatorëve të tij, duke përfshirë edhe detaje të tjera të rëndësishme  mbi të dhënat e tyre personale.

Aktualisht, Adobe njofton se është duke u përpjekur të rikthejë paswordët e vjedhur dhe të alarmojë personat e prekur nga rasti për mbrojtjen e kartelave të tyre bankare.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 4, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: