RSS

Twitter: Miliona përdorues dhe shumë humbje

04 Oct

twitterTwitter thotë se ka rreth 220 milionë përdorues aktivë në gjithë botën, por se vazhdon të humbasë dhjetra miliona dollarë.

Të dhënat janë pjesë e dokumentacionit që kompania është dashur të dorëzojë në qeverinë amerikane para kalimit në tregun financiar. Dokumenti thotë se Twitter shpreson të fitojë 1 miliardë dollar nga investitorët.

Kompania e vendosur në Kaliforni ishtë themeluar në vitin 2006, dhe është kthyer në një platformë për mesazhe të shkurtëra të njerëzve të ndryshëm, që nga yjet e filmit e muzikës e deri te politikanët e njohur.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 4, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: